#Відкрита школа

Методи шкільної освіти Франції, які варто застосувати в Україні

Джерело: https://osvitoria.media/opinions/7-metodiv-shkilnoyi-osvity-frantsiyi-yaki-varto-zastosuvaty-v-ukrayini/
5 січня 2018

Ангеліна Климчук — викладач англійської та французької мов у КНУКіМ та Центрі вивчення іноземних мов Polyglot. У 2014 році вона побувала на стажуванні в початковій школі міста Донзі ?cole primaire de Donzy. А цього року відвідала міжнародну школу International school of Bearn у місті По.

Вона викладала дошкільнятам та молодшим школярам ознайомчі уроки про Україну та переймала освітні методики на уроках у французьких колег.

Ангеліна розповіла про методи шкільної освіти Франції, які можна було б застосувати і в українських школах.

Бібліотеки з бук-бендами

У школах Франції дуже розвинута культура читання. Ранок учня початкової школи (L’?cole ?l?mentaire) починається з походу до бібліотеки. За 15 хвилин до занять діти вишиковуються в черги для того, щоб обміняти вже прочитані книги на нові. Це як навчальна література, так і художня — приблизно порівну.


   Усі бібліотечні книги маркують різнокольоровими наклейками і так поділяють на 12 блоків. Наприклад, книги, позначені рожевими стікерами, — для тих, хто тільки-но навчився читати. А книги найвищого рівня складності вирізняються смугастими наклейками.

Це дозволяє вчителю легко зрозуміти, на якому рівні знаходиться учень. Кожен стрибок на новий «кольоровий» рівень учні занотовують у спеціальних зошитах для читання. Перейти на новий рівень можна, тільки коли закреслиш назви всіх книг з попереднього.

До речі, бібліотекарям вранці допомагають батьки — по троє-четверо від кожного класу. Часто можна побачити мамусь і татусів у ділових костюмах, які приходять за 20 хвилин до початку першого уроку і не цураються протерти пил зі стелажів чи виконати якесь прохання бібліотекаря. Французькі батьки навіть кажуть, що для них це почесно.

Онлайн-щоденники і «домашки» у планшеті

З 2-го класу в кожного учня з’являється особистий навчальний айпад. Обладнання надає навчальний заклад, однак учень може забирати його додому.

На кожному планшеті встановлена система доступу до внутрішньої шкільної освітньої платформи. Там містяться всі домашні завдання та навчальні матеріали. А для батьків — новини школи та фотоальбоми зі шкільними подіями. На платформі можна також знайти онлайн-щоденник з оцінками учня.

При цьому навчальний планшет блокує сторонні сайти в інтернеті. Доступна лише медіа-база, яку для дітей завантажили вчителі.

Більше читайте на сайті OSVITORIA.MEDIA.